تبلیغات
بسم ا...الرحمن الرحیم

 باور کنید گذاشتن این عکسها خیلی وقت گیره من اگه بدونم که این عکسها بدرتون می خوره با کمال میل براتون می ذارم فقط باید بهم بگید که مفید هست یا نه؟ دوس دارم کمکی کرده باشم و از این طریق دوستانی پیدا کنم و گرنه کلی وقتم هدر می ره .


خلاصه بندی مطالب...........

دوستان عزیز برای داشتن یک آرایش خوب و چهره ای زیبا باید یک سری چیزها رو در مورد پوستتون بدونید؟
1- نوع پوستتون چیه؟ چرب یا خشک یا مختلط

2- رنگ پوستتون چیه؟ سبزه، گندمی، سفید........ برای فهمیدن بهتر یکسری مطالب در تایپیک هست که کمکتون می کنه بفهمید رنگ پوستتون چیه تا بدونید که کرم پودر چه رنگی بخرید بهتره.....

3- شکل صورتتون ؟ گرده، کشیده، قلبی شکل ........در مورد شکل صورت که این قسمت برای یادگیری تیرگی ها و روشنی های صورت که بخش مهمی در گریم و خود آرایی دارند کاملاً توضیح داده شده است.

4- چشمها آیا چشمها تون کشیده است ؟ مژه ها پر یا کم پشت دارید؟ پلکتون افتادگی داره یا نه؟
5 لب هاتون باریک ؟ پهنه؟

در مورد هر قسمت که متوجه موضوع نشدید می تونید مشخصاتی از صورتتون رو به من بدید تا بتونم کمکتون کنم که چه جوری بهتر آرایش کنید...

به امید اینکه همیشه زیبا و تک باشید.............


وقتی آرایش زیاد باشد چهره مصنوعی و زننده می‌شود.

آپلود عکس


اول از همه باید فون پوست را زد، یعنی صورت را کامل با کرم‌پودر همیشگی پوشاند و رنگ را کاملا پخش و هماهنگ کرد

1) اگر بخواهید گونه‌ها بیشتر خودشان را نشان دهند باید این قسمت رنگ روشن‌تری داشته‌باشد تا تضاد رنگ‌ها خط گونه را برجسته‌تر نشان دهد، یعنی زیر چشم تا روی برجستگی گونه را روشن‌تر کنید. البته رنگ این قسمت نباید بیش از اندازه روشن باشد زیرا چهره حالت مصنوعی پیدا می‌کند. حواستان باشد برای محو کردن روشنی این قسمت باید سعی کنید رنگ به سمت گوشه خارجی صورت محو شود نه به سمت بینی.

2) این قسمت به عنوان خط گونه شما در نظر گرفته می‌شود که باید رنگ تیره‌تری برای آن در نظر گرفته شود، یعنی از یک رژگونه یا پودر تیره‌تر برای این قسمت استفاده کنید، بهتر است با یک برس آرایش باریک خط زیر گونه را رنگ تیره‌تر و بعد روی همین تیرگی‌ها رژگونه بزنید.

3) با همان رنگ تیره‌ای که برای مرحله 2 یعنی خط گونه استفاده کردید باید این منطقه یعنی کناره‌های بینی را رنگ بزنید تا بینی را کوچک‌تر نشان دهید.

4) برای خوش‌فرم به نظر رسیدن بینی باید روی آن را رنگ روشن بزنید.

5)بینی بلند است بنابراین باید از رنگ تیره استفاده کنیم تا کوتاه‌تر a نظر برسد، یعنی برای نوک بینی از کرم تیره‌تر استفاده کنید.

6) روی پره بینی باید یک نوار خیلی باریک رنگ روشن بزنید. زیر پره بینی را هم باید رنگ تیره بزنید.

7) برای این منطقه بهتر است از رنگ روشن استفاده کنید تا چشم‌ها نیز خود را بهتر نشان دهد و فرم ابروها جلوه دیگری داشته باشد.

8) برای این مدل چشم توصیه می‌کنیم خط چشم بلند بکشید و این گوشه چشم را با سایه کاملا رنگ تیره بزنید تا حالت چشم‌ها خود را بهتر نشان دهد.

خط چشم برای مدل این چشم‌ها باید سراسر پلک بالا و پایین را بپوشاند و چون فاصله چشم‌ها زیاد است بهتر است گوشه داخلی خط چشم کمی به بینی نزدیک شود.

نکته:اگر بخواهید گونه‌ها بیشتر خودشان را نشان دهند بایدزیر چشم تا روی برجستگی گونه رنگ روشن‌تری داشته‌باشد تا تضاد رنگ‌ها خط گونه را برجسته‌تر نشان دهد

برای حجم‌سازی چه کنید؟

به طور کلی اگر قصد دارید روی صورت‌تان حجم به وجود بیاورید باید جاهایی را که می‌خواهید فرورفته‌تر به نظر برسد رنگ تیره بزنید و جاهایی را که می‌خواهید برجسته‌تر جلوه کند رنگ روشن بزنید. وقتی 2 رنگ تیره و روشن در کنار هم استفاده شود، حجم بیشتری از خود را نشان می‌دهد.

=================================
=============================================
==================================

روش ماکیاژ(گریم) :

•پوست را تمیز کرده و کرم مخصوص زیرسازی را بزنید در انتخاب کرم باید رنگ و نوع پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک ،کرم چرب و برای پوست چرب ،کرم نیمه چرب استفاده کنید، چون نوع پوست خیلی مهم است.

•دقت داشته باشید کرم رنگی باید کمی مقداری تیره تر یا روشن تر از پوست طبیعی شخص باشد.

•رژ گونه را باید همرنگ با کرم پودر و نوع آرایش انتخاب کنید برای پوستهای خشک، رژ گونه به شکل کرم و مایع، برای پوستهای چرب از رژگونه های خشک و سفت به شکل پودر استفاده کنید.

•رنگ کرم پودر باید هماهنگ با رنگ پایه و رنگ اصلی پوست باشد.

•اطراف لب را با مدادلب که رنگ آن نباید با رنگ رژلب تفاوت زیادی داشته باشد، بکشید و به این وسیله به لبها را به فرم دلخواهتان تبدیل کنید، بعد بر روی لب کمی رژلب بمالید.

•ابرو را با برس شانه کنید .سپس با مداد ابرو به ابروهایتان فرم بدهید.

•پلک ها را کمی سایه بزنید تا بشاش تر و جذاب تر شود.

•با قلم مو یا مداد، در چشمها خط بیندازید.

•مژه ها را با ریمل بزنید پررنگ تر کنید.

•تمام صورت را با کمی پودرمات کنید تا آرایش شما ماندگارتر شود.
آپلود عکس


آپلود عکس

نحوه فهمیدن رنگ زمینه پوست برای آرایش

انتخاب رنگی که به پوست بخورد همیشه کار سختی است و با توجه به تجربیات جیمی گرینبرگ ( یکی از آرایشگران معروف هنرپیشه های شناخته شده)، اغلب افراد رنگ مناسب پوست خود را انتخاب نمی کنند. برای خرید فونداسیون ، کرم پودر و کانسیلر ، رنگ زمینه پوست خود را انتخاب نمایید . اما اگر با رنگ پوست خود زیاد آشنا نباشید، چندان موفق نخواهید بود.

اول رنگ پوستتان را بشناسید سپس زیرسازی کنید
فونداسیون برای انواع پوستها توصیه می شود: “سرد”، “خنثی” و “گرم”. البته ممکن است بعضی پوستها بینابین اینها باشند مثلا “گرم مایل به خنثی” . برای اینکه شما را بیشتر با رنگ زمینه پوستتان ( Undertone ) آشنا کنیم، ما از توصیه های خانم گرینبرگ ، که یکی از هنرمندان معروف مارک است ، استفاده می کنیم. توجه کنید که این اصول برای کلیه پوستها با هر رنگی ( از پوست خیلی روشن گرفته تا تیره) مطابقت می کند و به یاد داشته باشید که اگر خودتان نمی توانید پی به جنس پوست خود ببرید می توانید از یک متخصص زیبایی بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

آپلود عکس
افرادی که پوست سرد دارند روی پوستشان سایه های صورتی، قرمز و آبی وجود دارد
اگر پوستتان ویژگی های زیر را داراست پس جنس پوستتان سرد است:
• رگهای مچ دستتان به رنگ آبی یا بنفش است
• جواهرات نقره بیشتر از طلا به پوستتان می نشیند.
• پوست صورتتان در برابر آفتاب به رنگ آبی می زند.

آپلود عکس

اگر پوستتان خنثی باشد، پوستتان نه صورتی/ قرمز/ آبی است و نه زرد / طلایی/ هلویی . اما چیزی بینابین این رنگها خواهد بود.
پوست شما خنثی است اگر :
• رگهای مچ دستتان آبی- سبز باشد.
• هم طلا و هم نقره به پوست شما می آید.
• پوست شما در معرض نور آفتاب به رنگ سبز بنظر برسد.

آپلود عکس

افرادی که رنگ پوستشان گرم است، روی پوست خود سایه هایی به رنگ زرد، طلایی و یا هلویی می بینند.
رنگ پوستان گرم است اگر:‌
• رگهای مچ دستتان سبز کم رنگ و یا زیتونی باشد.
• جواهرات طلایی بیشتر از نقره ای به پوستتان بیاید.
• پوست شما در معرض نور خورشید به نظر زرد بیاید.

۳ نکته کلیدی برای زیر سازی مناسب پوست
حالا که شما از نوع جنس پوست خود مطلع شدید، می توانید آرایش کردن را شروع کنید. اگر داخل فروشگاه تستر های زیرسازی را امتحان می کنید می توانید از ۳ نکته زیر در زمان تست بهره ببرید.

۱٫ ابتدا پوست را آماده کنید.
قبل از هر کاری پوست خود را تمیز کرده و با مرطوب کننده آنرا مرطوب نمایید. لایه برداری پوست های مرده باعث می شود که رنگ واقعی پوست را ببینید. اگر پوست شما عرق کرده باشد و یا کاملا تمیز نباشد، رنگ مورد نظرتان خودش را نشان نمی دهد.

۲٫ شرایط نور مناسب باشد.
مطمئن شوید که نور کافی برای تست کردن وجود دارد. بهتر است در یک مکان تست کرده و سپس به جاهای دیگر رفته و در نور های متفاوت تغییرات را مشاهده نمایید. یادتان نرود که لباس سفید پوشیده باشید برای اینکه لباسهای رنگی رنگ پوست را کمی تغییر می دهد و هرگز ابتدا از سایه ها استفاده نکنید. ابتدا باید پوستتان را با یک رنگ هماهنگ زیرسازی کنید و سپس چنانچه دیدید رنگ پریده هستید، می توانید مقداری رنگ برنزه را برای قرمز تر شدن پوست بکار ببرید

۳٫ از رنگهای نزدیک به رنگ پوستتان بیشتر استفاده کنید.
شما باید سه بخش از بدنتان را در نظر داشته باشید: صورت ، گردن و زیر گردن. البته خاطر نشان می کنیم که برای همه ممکن است یک قانون وجود نداشته باشد. طبیعی ترین رنگ پوست در ناحیه گردن وجود دارد. چون به دلیل مسائلی چون نور آفتاب رنگ پوست صورت و زیر گردن تیره تر از گردن می شود. برای جبران این مساله باید محصولی انتخاب کنید که هرچه بیشتر به رنگ طبیعی خودتان نزدیک باشد تا رنگ صورت و گردن و نقاط دیگر همگی یک دست شود.

====================================================
پایه و اساس گریم

تعریف گریم : ما به وسیله ی گریم کردن با سایه های روشن و تیره خطای دید در شخص بیننده بوجود می آوریم در نتیجه از ایرادهای صورت کاسته و به زیبایی چهره افزوده می شود.


فون :

فون پوششی است که به چهره می زنیم تا چهره را برای گریم آماده کنیم

انواع فون:

1- Pan stick که همان فون چرب است .

Make Up For Ever Pan Stick Medium Beige 5W

2- Pan cake که همان فون خشک است.

آپلود عکس

3- liquid که فون مایع با قابلیت پوشش دهی ضعیف است .

آپلود عکس


انتخاب رنگ فون:

برای افرادی که چهره ی سفید دارند فون را یک درجه تیره تر از رنگ پوست انتخاب مب کنیم . برای افرادی که چهره ی تیره دارند ، فون همرنگ پوست و برای افرادی که صورتشان زرد است فونی که رنگ صورتی ملایمی دارد را استفاده می کنیم.

برای انتخاب سایه های روشن و تیره ، پس از این که رنگ زمینه یا فون را انتخاب کردیم ، برای انتخاب رنگ سایه ی روشن رنگ زمینه را منهای 2 می کنیم نتیجه سایه ی روشن می شود . اگر رنگ زمینه را بعلاوه ی دو کنیم ، حاصل سایه ی تیره است .

بطور کلی برای نژاد ایرانی از فون شماره ی 3 برای پوست های روشن و فون شماره ی 4 برای پوست های تیره انتخاب می شود.

سایه های پالت مخصوص گریم در دوازده رنگ موجود هستند . اگر فون زمینه را شماره ی چهار انتخاب کردید. شماره ی چهار را در جعبه پالت های گریم نشان می کنیم. 4 منهای دو سایه ی روشن است یعنی از شماره ی چهار دوتا عقب تر می رویم . سایه ی روشن به دست می آید. و 4 بعلاوه ی دو یعنی شماره ی 6 سایه ی تیره است یعنی از شماره ی چهار دو شماره جلوتر می رویم. این سایه ، سایه ی تیره را تشکیل می دهد.Thumbnail

اصل گریم از یونان باستان منشاء می گیرد ولی آرایش از مصر باستان سرچشمه گرفته است.

از نظر زیباشناسی یونان چهره ای مناسب است که :oval face shape

1- چهره به سه قسمت مساوی تقسیم شود

الف ) از محل رویش مو تا زیر تاج ابرو

ب ) از محل تاج ابرو تا زیر بینی

ج ) از زیر بینی تا زیر چانه

2- چشم 5 بار در عرض صورت تکرار شود .

3- بین چشم باز و ابرو یک مردمک چشم فاصله باشد .

4- گوشه ی لبها با مردمک چشم در یک خط باشد.

5- پره ی بینی با قسمت خارجی چشم و ابرو در یک امتداد باشد.

6- پره ی بینی با تاج ابرو در یک امتداد باشد.

7- طول گوش با بینی برابر باشد.

توجه :

به سایه ها تن نیز گفته می شود .

رنگ بژ همان برونزه است

برای رفع زردی پوست از تن صورتی استفاده می کنیم.
--------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------
چگونگی استفاده از فون:

در ابتدا اگر پوست چرب بود اول از پودر فیکس استفاده می کنیم ولی اگر پوست خشک و معمولی بود از under base استفاده می کنیم و دوباره ده دقیقه صبر می کنیم . آندر بیس رطوبت مناسبی به پوست می دهد و پوست را اماده ی زیرسازی می کند.پودر فیکس
 آپلود عکس

آندر بیس آپلود عکس

پودر فیکس را با قلموی بزرگ بطور چکشی روی پوست می زنیم بعد فرچه را بطور کششی بر روی پوست می کشیم تا پودر همه جا پخش شود حتی روی چشم ها لبها و بینی

برای پوست خشک و معمولی از اسفنج فون چرب استفاده می کنیم و بطور چ کشی بطرف خارج صورت می زنیم.تیزی های اسفنج برای اطراف بینی است تا بتوانیم آن را قشنگ فون بزنیم . وقتی که با فون کار می کنیم پوست نباید مو داشته باشد . با پس مانده های فون که روی اسفنج است فون را بطور چکشی از طرف بیرون به سمت گوشه ی داخلی چشم می کشیم.

ترکیب دو تا فون از همه بهتر است چون از فون چرب استفاده کردیم باید از فون خشک استفاده کنیم . اسفنج را اول در آب خیس می کنیم . آبش را بطور کامل می گیریم . ( در داخل یک کلینکس گذاشته فشار می دهیم ) و آن را با گمی فشار بر روی Pan cake کف فون خشک است می کشیم . و اسفنج را بطور چکشی رو به بالا بر روی پوست می کشیم . اگر لباس عروس باز بود همه ی این کارها را برای گردن به پایین هم می کنیم .

این فون ها کاملا سنگین هستند برای همین عروس را نباید بخوابانید چون عضلات به عقب کشیده می شود و وقتی که صندلی متحرک را بالا می آوریم در صورت ایجاد دو خط . پس صندلی بطور مایل و بطرف بالاست.

بعد از ترکیب دو تا فون از پودر فیکس استفاده می کنیم .بعد از این کار باید صورت را بیات کنیم . بیات کردن آرایش برای این است که اگر آب پاشیده شد یا بارندگی بود ، این بارندگی فون را بهم نریزد . برای این منظور یک کلینکس را در داخل آب می اندازیم . بعد خیلی آرام کلینکس را باز می کنیم و سرتاسر صورت بر روی فون قرار می دهیم، حتی زیر چشم ها .... طوری که روی تمام پوست را بپوشاند . بعد از چند ثانیه کلینکس را بر می داریم. هیچ فونی به کلینکس نچسبیده ولی تمام فون ها به خورد پوست می رود . تا اینجا کار فون و زمینه سازی پوست تمام شده است.نکته :

اگر جایی فون زیاد زدیم که حالت ماسیدکی ایجاد کرد ، پوست را پولیش می کنیم . برای پولیش کردن اول پنبه را پوش می دهیم و آرام آرام و دایره وار آن را روی پوست می کشیم . اضافه ها جذب پنبه می شود .

دور چشم باید فون کمتری داشته باشد.

فون نباید روی ابرو برود.
===============================
اموزش آرایش چشم

http://2takto.mihanblog.com/extrapage/araesh1