تبلیغات
چگونه یک آرایش زیبا و ماندگار داشته باشیم.
 
 
برای داشتن یک آرایش زیبا و ماندگار رعایت یک سری از نکات اهمیت دارد:

١- ممکن است شما بتوانید بهترین سایه چشم را خریداری کنید، گرانترین و بهترین کرم پودر یا یک کرم برنزه عالی تهیه کنید٬ اما اگر ابزار مناسبی برای استفاده از آن را نداشته باشید ، دراینصورت ارزش و فایده محصول آرایشی ارزشمند شما از بین می‌ رود، بنابراین از برس و قلم موهای آرایشی مناسب و خوب استفاده کنید. یعنی اینکه برای آرایش هر قسمت ٬از ابزار مخصوص آن استفاده کنید. این کار، رمز موفقیت در به کاربردن محصولات آرایشی ، به همان شکل و صورت موردنظر است و باعث می‌شود شما همان ظاهری را داشته باشید که می‌خواهید.


٢- آرایش در زیر نور مصنوعی ٬ رنگ طبیعی متفا وت جلوه میکند، به همین خاطر سعی کنید همیشه زیر نوری مشابه به نور جایی که میخواهید بروید، آرایش کنید.

٣- شاید برایتان جا لب باشد که بدانید،برای هر نوع مراسم ،زمان مراسم و حتی اینکه با میزبان چه نسبتی دارید نوع آرایش صورت - موو طرزلبا س پوشیدن متفا وت می باشد، به عنوان مثال اگر شما به یک مراسم عروسی می خواهید بروید، که عروس و داماد با شما نسبت خیلی دوری دارند ،استفاده از شینیون وآرایش خیلی پر کار ویا پیراهن خیلی زرق و برق دار٬ چیز جالب و شکیلی نمی شود.

٤- تفاوت آرایش روز و شب در ما ت بودن آرایش می باشد. سعی کنید شبها از سایه های پررنگ و براق٬ و روزهااز سایه های مات و روشن استفاده کنید.

٥- برای اینکه پوست شما خیلی برق نزند٬ پس از اتمام آرایش از پودر جامد استفاده کنید. اگر پوست شما خیلی برق می زند از پودری استفاده کنید که روغن پوست شما را جذب کند مثل پنکک.

٦- از رژ گونه های روشن استفاده کنید ٬تا گونه های شما مشخص تر از پوست زیرین شود.

٧- بیاد داشته باشید که آرایش تیره تصویری گرفته تر٬ و آرایش روشن به شما تصویری روشن تر و برجسته تر می دهد.

٨- برای ایجاد عمق در چشم ها ٬ از سایه های تیره در گوشه خارجی چشم استفاده کنید.

٩- در علم زیبا شناسی ٬ هرگونه خطوط منحنی صورت را پرتر ٬ و هر گونه خطوط شکسته صورت را لاغر تر نشان می دهد. مثلااز این تکنیک می توان در فرم دادن ابرو ها٬ در صورت های کشیده و گرد استفاده کرد.

١۰- بهتر است٬ اگر در مهمانی لباس سفید می پوشید ٬ رنگ لاک و رژلب خود را ست(یکی) کنید.

١١- بعضی ها چشم های پف كرده ای دارند كه ممكن است تناسب چهره شان را به هم ریخته باشد.برای كم كردن پف چشم، یك قاشق غذاخوری را زیر آب بسیار سرد بگیرید و برای 60 ثانیه روی پف كردگی چشم قرار دهید. اینكار ورم را كمتر میكند. البته كرم نیز برای از بین بردن پف كردگی چشم وجود دارد. این كرمها معمولا دارای نشاسته و روغن جگر كوسه هستند و به گفته متخصصین پوست برای ورم چشم اثر معجزهآسائی دارند.

------------------------------------------------
============================

شروع یک آرایش اصولی


برای شروع یک میکاپ ٬ یا آرایش صورت ابتدا باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

١- شناسایی فرم صورت

٢- فرم آرایش موها

٣- سن فرد

٤- در چه زمانی از طول شبانه روز٬ به مهمانی می رود. (روز- شب یا عصر)

٥- نوع مهمانی به چه صورت میباشد. (شب نشینی- عروسی و..)

٦- سلیقه فرد

یک آرایش صورت به ترتیب زیر انجام می شود:

١- تمیزکردن صورت

٢- چرب نمودن پوست

٣- زدن کرم پودر

٤- متعادل سازی

٥- زدن پودر(پنکک)

٦- زدن سایه چشم وسایه زیر ابرو

نصب مژه مصنوعی

٧- زدن خط چشم

٨- زدن ریمل

٩- فرم دادن به ابروها

١۰- تجدید پود ر

١١- درست کردن لب ها

١٢- زدن رژگونه

پاک کردن صورت:

اولین مرحله درشروع یک آرایش کامل ٬ تمیز کردن صورت می می باشد ٬ حتما پوست صورت خود را قبل از آرایش٬ با شیر پاک کن یا صابون (بسته به نوع پوستتان) تمیز کنید هرگز آرایش کردن را بر روی پوست آرایش شده٬ انجام ندهید.

چرب کردن پوست:

برای جلوگیری از خط خط شدن پوست٬ باید از یک کرم که حاوی مقداری چربی باشد استفاده کرد. قبل از زدن کرم پودر٬ صورتتان رابا کرم مرطوب کننده یا ضد آفتاب مرطوب کنید وبا حرکات دورانی کرمتان راجذب کنید. این موضوع باعث میشود که کرم پودرتان در سطح پوست بماند وهمچنین کرم پودر طبیعی تر به نظر برسد. اگرپوست شما چرب است ٬ زدن کرم مرطوب کننده اجباری نیست.

زدن کرم پودر:


هدف استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست حالت یکنواخت و آماده برای آرایش پیدا کند. نباید سعی کنید با کرم پودر پوستتان را روشنتر یا تیره تر جلوه دهید. ابتدا، باید نوع پوست را در نظر گرفت . برای پوست های چرب بهتر است از یک کرم پودر، بدون چربی استفاده کرد. پوست های خشک با کرم پودرهایی که حالت چرب تری دارند سازگاری بهتری دارند.کرم پودرهااز هر کارخانه ای دارای شماره بندی می باشد که ابتدا شما می توانید به صورت چشمی رنگ مشابه پوست خود را برگزینید و بعد برای انتخاب رنگ هماهنگ با پوست، مقداری از كرم پودر را در امتداد خط فك‌ وآرواره خود بمالید و رنگ آنرا در نور طبیعی، مشاهده كنید. در صورتی‌ كه نتوانید بین رنگ پوست این قسمت از صورت و قسمت‌های دیگر چهره تفاوتی قائل شوید، شما رنگ صحیح را انتخاب كرده‌اید ولی در صورت مشاهده تغییر رنگ پوست صورت، باید انتخاب خود را تصحیح كنید.

به‌ طور كلی این قانون وجود دارد كه كرم پودرهای بارنگ پایه زرد، بسیار طبیعی‌ تر از رنگ‌های دیگر به نظر می‌رسند و برای هر پوستی از معمولی گرفته تا تیره، با توجه به درجه رنگ كرم زیبا هستند٬ در مقابل، سعی كنید از كرم‌ پودری كه پایه رنگ آن، صورتی است استفاده نكنید چون با مالیدن این كرم‌ها به پوست، به نظر می‌رسد كه ماسك به صورت خود زده‌اید و حالت بسیار مصنوعی دارد.

مقداری از کرم پودررا روی صورت٬ به صورت حرکات مدوربزنید و فورا پخش کنید. حرکات باید از داخل به سمت بیرون باشد٬ قبل ازانجام دادن مرحله بعدی ٬ مکث یک دقیقه ای به پوستتان بدهید.


متعادل سازی:

منظورازمتعادل سازی ٬ برطرف کردن عیوب صورت ونزد یک کردن فرم صورت ٬ به شکل نرمال(بیضی) ٬ با کمک گرفتن از یکسری تکنیک ها ی گریم می باشد.

زدن پودر:

پودرها در انواع اقسام در مارکهای مختلف وجود دارد. کار پودر ها این است که ٬ پوست صورت را صاف و یکدست می کند و مخصوصا پشت چشم ٬ راصاف کرده تا بتوان راحتتر خط چشم را بکشیم.

پودرها را نیز باید بر اساس رنگ پوست انتخاب کرد٬ و باید هماهنگی بین کرم پودر و پودر باشد.

کار روی چشم:

قبل از آرایش چشم ها، داشتن نگاهی درخشان و جذاب، بستگی به تعادل خط ابروها و آرایش متناسب با چشمان شما دارد.همه چشم ها به یك طریق آرایش نمی شوند و هر چشم به واسطه شكل و فرم خود آرایش مخصوص خود را دارد.


مدل های سایه :

همانطور که می دانید انواع مختلفی ازسایه ها در بازار موجود است که من در اینجا در مورد متداول ترین آنها که برای یک آرایش نرمال به کار می رود ٬توضیحاتی را برای شما می دهم:

١- سایه های چـــرب : این نوع سایه ها همانطور که از اسمشا ن پیداست ٬ حالت براق و چسبناک تری نسبت به انواع دیگر سایه ها دارند ٬ هرچند سایه های چرب از هر سایه دیگر بر روی چشم ها زیباتر به نظر می رسد ، اما متاسفانه در میان چین و چروك چشم جمع می شود و برای استفاده در روزهای گرم و برای مدت زمان طولانی انتخاب مناسبی به شمار نمی روند، چون بعد از گذشت زمان به اصطلاح می ماسه، همچنین برای افراد سن بالا هم گزینه مناسبی نیست.
٢- سایه های مدادی : سایه های مدادی با انواع رنگ های متنوعی كه دارند٬ یكی از گزینه های مناسب به شمار می روند.
تنها اشكالی كه سایه های مدادی دارند اینست كه نوك آنها اندكی پهن و سخت بوده و ممكن است پلكها دچار سوزش موقتی و قرمزی كمی شوند. در ضمن سایه های مدادی کمی هم چرب هستند.
٣- سایه های پـودری : سایه های پودری یكی از بهترین انواع سایه ها به شمار می روند چراكه هم باعث می شوند چشم های شما نافذ تر جلوه كنند و همچنین حالت طبیعی چشم را نیز از بین نمی برند. شما می توانید از سایه های چشم پودری چرب یا خشك استفاده كنید٬ از معایب این نوع سایه ها می توان به ریختن آن به زیر چشم اشاره کرد٬ که می توان برای جلوگیری از ریختن آن تکنیک هایی را به کار برد ٬ مثلا از چسب مخصوص این سایه ها استفاده کنید.
برای زدن سایه ابتدا باید پشت چشم را کمی با پودر بپوشانید٬ بعد از سایه مورد نظر به پشت چشم بزنید ٬ با قلم مخصوص سایه آن را کمی پخش کنید ٬ اگر از یک سایه بیشتر استفاده می کنید ٬ به یاد داشته باشید كه در مرحله آخر با یك قلم مو خط بین دو سایه تیره و روشن را محو كنید.

سعی کنید برای سایه زیر ابرو ازرنگ بژ استفاده کنید٬ سایه سفید یا نقره ای صورت را پیر نشان می دهد.

نصب مژه مصنوعی:

استفاده از مژه مصنوعی برای خانم هایی که مژه های کم پشت و یا چشم های ریز دارند بسیار مفید است. سعی کنید از مژه مصنوعی هایی استفاده کنید که ٬ لبه مژه باریک باشد و طبیعی تر جلوه کند ٬ همچنین خیلی پر پشت نباشد.
ابتدا مژه ها را نزدیك به ریشه ها فر كنید. وسط مژه ها و نزدیك به ریشه و هر بار فر مژه را برای ۵ ثانیه نگهدارید. البته خانمهای با مژه های فر احتیاج به این كار ندارند. یك لایه از ریمل زخیم كننده را روی مژه های بالائی بمالید مخصوصا گوشه های داخلی چشمها .
با کمک گرفتن از یک موچین یا با دست مژه را گرفته و لایه باریکی از چسب مژه را به آن بمالید. چشم ها را ببندید ٬ پوست پشت چشم را کمی بالا ببرید تا مژه به ریشه بچسبد ٬ بعد مژه را می چسبانیم و برای چند لحظه چشم ها را ببندید تا چسب خودش را بگیرد.
برای چشمان درشت٬هرگز ازمژه مصنوعی استفاده نکنید٬ چون باعث بزرگ تر شدن چشم ها خواهد شد.


اصول کشیدن یک خط چشم نرمال :

استفاده صحیح از خط چشم زیبایی چشمان را چندین برابر میكند و مژه ها ضخیمتر به نظر می آیند. خط چشم به رنگهای مختلفی در دسترس است. همواره سعی کنید از خط چشم های مرغوب استفاده کنید ٬ در غیر اینصورت امکان عفونت های چشمی و ... وجود دارد. خط چشم در انواع، مدادی، مایع و پودری وجود دارد انواع مختلف این محصول در بازار وجود دارد که در انتخاب آن باید دقت کرد.اصول کشیدن خط چشم در هر فردی بسته به فرم چشم ها ٬ متغیر است ولی من در اینجا کشیدن خط چشم نرمال را شرح می دهم.
موقع كشیدن خط چشم، پلك بالا باید كاملا خشك و بدون چربی باشد. همانطور که قبلا هم اشاره کردم ٬ می توان برای صاف بودن پشک پلک از پنکک استفاده کرد٬ پلك چشم را با یك یا دو انگشت نگه میداریم و خط باریكی بالای چشم، از گوشه داخلی چشم و تا حد امكان نزدیك به چشم می كشیم. سپس از دو سوم خط ، آن را كمی به طرف بالا میكشیم. برای زیر چشم، خط بسیار باریكی از گوشه داخلی چشم شروع كرده و به طرف خارج میرویم. اگر چشم های شما خیلی درشت نیست سعی کنید٬ دو خط در گوشه چشم ها به هم نچسبند. یك فاصله كوچك بین دو خط در گوشه خارجی چشم آن را درشت تر نشان میدهد.
برای نشان دادن چشم به حالت طبیعی، همان خط چشم باریك بالای چشم كافی است و نیازی نیست٬ زیر چشم را نیز خط بكشید.

خانمهایی كه میخواهند آرایش روزشان كمی بیشتر جلوه كند، در گوشه خارجی، خط چشم را به طرف بالا و بیرون و كمی پهن تر از گوشه داخلی چشم میكشند. برای داشتن چشمان خمار گوشه خارجی چشم بیشتر تا کید کنید .
هنگام استفاه از مداد خط چشم، دهانتان را کمی باز نگهدارید تا عضلات چشمتان شل شوند به این ترتیب کشیدن خط چشم راختتر شده نیازی نیست که پوست پلکتان را بکشید
تا جاییکه میتوانید خط چشمتان را نزدیک به مژه هایتان بکشید تا از به وجود آمدن خط سفید بین مژه و خط چشم جلوگیری کنید.
هر چقدر سایه و خط چشم بلندتر و خارج تر از گوشه خارجی چشم کار شود٬ چشم ها کشیده تر و خمار تر جلوه می کند. برعکس هر چقدر پهن تر و کوتاه تر باشد چشم ها گرد تر و درشت تر می شود.

انواع مدل ابرو

استفاده از ریمل:

استفاده از ریمل ٬ باعث می شود که چشم های شما درشت تر و هم جذاب تر٬ جلوه کند.ریمل را کم کم و با صبر و حوصله استفاده کنید ٬ ابتدا یک لایه از ریمل زخیم كننده را روی مژه های بالائی بمالید مخصوصا گوشه های داخلی چشمها ٬ و بعد اجازه دهید برای ۳۰ ثانیه خشك شود. یك لایه ریمل مخصوص بلند كردن مژه ها را از ریشه تا نوك مژه ها بزنید.

همینطور كه هنوز ریمل خیس است ٬ یك دست از ریمل سیاه كه به مژه ها حالت ضخامت میدهند به تمام مژه ها بمالید. ولی توجهتان بیشتر به ریشه ها باشد. خیلی با دقت و ظریف سعی كنید كه خط اصلی مژه را تیره تر كنید.قبل از اینكه ریمل كاملا خشك شود اضافیهای انرا از روی مژه ها بردارید.
قسمت پائین مژه ها را با ریمل مخصوص بلند كننده بصورتی كه برس ریمل را بصورت افقی نگه داشته اید بمالید. و دوباره اضافه ریملها را پاك كنید. با یك مداد نوك نازك یا با پودر سایه چشم و براش خودش بین ریشه مژه ها بصورت نقطه بكشید ٬ این نقطه ها باید كملا تمیز باشند تا حالت خود را روی مژه ها نشان دهند.فرم دادن به ابروها:


اولین چیزی که در یک صورت به چشم یک بیننده می رسد ٬ ابرو می باشد. پس سعی کنید ٬ مناسب ترین ابرو را نسبت به فرم صورت ٬ برای خود انتخاب کنید.

اگر داخل ابرو یتان خالی بود ٬ می توان با استفاده از مداد ابرو داخل آن را پر کنید.

هرگز از مدادچشم یا مداد لب به جای مداد ابرو استفاده نکنید٬ چون باعث ریزش صددر صد موهای ابرو می شود.

آرایش لب:

جذابیت لب ها نیز در زیبایی یک چهره بسیار حائز اهمیت است.

ابتدا با یک کرم چرب روی لب ها را ماساژمی دهیم .بعد با یک فن چرب و سبک ٬ روی کل لب و اطراف آن را می پوشانیم.

در مرحله بعد با استفاده از مداد لب دور تا دور لب را بدون فشار٬ مداد می کشیم.

به وسیله قلم گریم یاقلم رژمایع خط لب رابه سمت داخل لب محو می کنیم. رژرا در این مرحله اضافه می کنیم.

و در آخر با استفاده از برق لب٬ وسط لب بالا و پا یین را یک لب کوچک ترسیم میکنیم.

فرم لب ها بستگی به٬ نوع مداد لب و رنگ آن دارد.اگر از مداد لب تیره استفاده می کنید٬ حداقل مقدار کمی رژلب قرمز بر روی سطح لب بمالید. برای لب های بزرگ خط لب را از داخل لب کشیده و برای لب های کوچک برعکس ٬ خط لب را از بالای لب وبیرون لب بکشید. هرگز برای بزرگ نشان دادن لب٬ از مداد تیره و یا قرمز٬استفاده نکنید. برای این کار می توانید بعد از کشیدن خط دور لب بیرونی ٬ از مداد کرم روشن یا سفید تیره در امتداد لب ها استفاده کنید. برای لب های خیلی باریک از رنگ های ملایم مثل ٬ صورتی قرمز روشن و یا کرم استفاده کنید.

برای لب های افتاده ابتدا مقداری پودر دور لب می زنیم و با استفاده از مداد قرمز روشن خط لب بالا را از گوشه ها به طرف بالا می کشیم و برای خط لب پایین از رسیدن کامل خط لب به گوشه های طبیعی لب خودداری کنید.برای لب های بیش از حد پهن از رژلب های ما ت و کم رنگ استفاده کنید. هر چقدر رنگ رژ ما روشن تر و براق تر باشد بیشتر و بزرگتر به چشم می آید.برای با دوام شدن رژلب می توان قبل از هر کاری٬از فون بر روی لب ها استفاده کرد.زدن رژگونه:

رژگونه به صورت گرمی می بخشد و حدود چهره را مشخص می کند٬ اگر رژگونه را در تمام نواحی گونه و یا لپ پخش کنید ٬ صورت را دو برابر می کند.

در زدن رژگونه باید از کم شروع کرده و به تدریج مقدار بیشتری به آن بیافزایید٬ تا وقتی که رنگ آن به حد مطلوب شما برسد. رژگونه را بر این ترتیب استفاده می کنیم:

برای مالیدن رژگونه ابتدا لبخند بزنید و بعد بر روی برجستگی‌های گونه ٬ ابتدا برس رژگونه را به ‌طور مایل به سمت خط رویش موهای سر ببرید ودوباره برس را روی برجستگی‌ گونه‌ها پایین بیاورید٬ تا هم اضافات رنگ از گونه جدا شود و هم رنگ اندكی پخش شود. از رنگهای خیلی براق و قرمز استفاده نکنید سعی کنید رنگی رابرای گونه خود انتخاب کنید که در عین حال هم تغییری در فرم صورت شما بوجود بیاورد و هم حالت طبیعی صورت شما را حفظ کند.

------------------------------------------------------------------------
===========================================
===============================

تناسب رنگ آرایش با رنگ چشم و پوست
رابطه رنگ آرایش با رنگ چشم و پوست فرد

رنگ آرایش باید متناسب با پوست فرد باشد.

پوستهای سفید : از رنگ های آرایش ٬عاجی یا قهوه ای روشن با ته رنگ صورتی

پوست های برنزه : از رنگ های برنز

صورت های سرخ و سفید: از رنگهای قهوه ای ما ت یا ته رنگ سبز

صورت های زرد : از رنگهای قهوه ای مایل به صورتی


سایه چشم های متناسب با رنگ چشم :

رنگ سایه چشم بهتر است متناسب با رنگ چشم باشد.

چشم آبی : سایه چشم قهوه ای- قهوه ای مایل به زرد- صورتی- آلویی

چشم سبز یا میشی : سایه چشم زغالی – قهوه ای- صورتی

چشم قهوه ای : سایه چشم خاکستری – آلویی – صورتی


ترکیب وهارمونی رنگ ها:
سفید + قرمز = صورتی
زرد + قرمز = نارنجی
کرم + قرمز = صورتی چرک
سفید + سبز + قرمز = بادمجانی روشن یا کبود

سبز + قرمز = بادمجانی
سفید + آبی + قرمز = بنفش روشن
قرمز + آبی = بنفش
شکلاتی + قرمز = جگری
قرمز + کمی مشکی = زرشکی
نارنجی + زرد + قرمز = گلبهی پررنگ
سفید + نارنجی + قرمز = گلبهی متوسط
سفید + زرد + قرمز = گلبهی روشن
زرد + آبی = سبز
کمی مشکی + آبی = سرمه ای
کمی سبز + زرد = زرد فسفری
لسفید + آبی = آبی آسمانی
سفید + آبی + مشکی = نوک مدادی
زرد + سبز = فسفری
مشکی + سبز = سبز لجنی
سفید + سبز = سبز فیروزه ای

هارمونی رنگ ها:
بعد از دانستن ترکیب رنگها حالا باید بدانیم چه رنگی در کنار رنگ دیگر ایجاد هارمونی می کند

مثلا رنگ سبز و زرد با هم هارمونی دارند چرا ؟

زیرا در ترکیب این دو رنگ رنگی مشترک وجود دارد:

رنگ اول سبز = زرد + آبی
رنگ دوم زرد = زرد
یا رنگ بنفش و قرمز با هم هارمونی دارند چرا ؟

رنگ اول بنفش = قرمز + آبی
رنگ دوم = قرمز
در اینجا قرمز دو بار تکرار شده است بنا براین با هم هارمونی دارند.

رنگ آبی و دودی نیز باهم هارمونی دارند چرا ؟

رنگ اول دودی = سفید + آبی + مشکی
رنگ دوم = آبی